[CLANAK 4.] - Pygame 1: Osnovne funkcije

Koki007 nas uvodi u svijet Pythona i PyGamea!

Moderator: Danijel Korent

Danijel Korent
Romulanski špijun na Zemlji
Smallest prime number bigger than 20: 23

Re: [CLANAK 4.] - Pygame 1: Osnovne funkcije

Post by Danijel Korent » Sun Mar 21, 2010 10:51 am

loky4i4 wrote:jel slike koje se koriste moraju biti u nekom posebnom direktoriju
Ne trebaju biti u nikom posebnom folderu, ako stavis samo ime slike pod argument onda mora buti u folderu u kojem je pokrenut kod, ako je u nekom drugom folderu onda moras staviti i putanju do slike.

Ako zelis da ti program bude multiplatformski, onda koristi metodu os.path.join(folder1, folder2, ime_datoteke) da ti napravi string sa putanjom.
a.k.a. Koki

Denis
Sajentist on djuti!

Post by Denis » Sun Mar 21, 2010 1:00 pm

Ima li Python neki način za "zaključvanja" contenta? Neki način da zaštitim sadržaj svoje igre od kopiranja (npr. Oblivion ima .bsa fileove ak se ne varam, XNA ima .xnb, Steam ima .gcf fileove itd). Ili se tako što mora ručno u Pythonu napraviti?

Danijel Korent
Romulanski špijun na Zemlji

Post by Danijel Korent » Sun Mar 21, 2010 1:02 pm

DragonSoul wrote:Ima li Python neki način za "zaključvanja" contenta? Neki način da zaštitim sadržaj svoje igre od kopiranja (npr. Oblivion ima .bsa fileove ak se ne varam, XNA ima .xnb, Steam ima .gcf fileove itd). Ili se tako što mora ručno u Pythonu napraviti?
Ne, nema.. na koji nacin se to stiti? Kriptiranjem?
a.k.a. Koki

bytespiller
DB Contest Winner '09

Post by bytespiller » Sun Mar 21, 2010 1:40 pm

DragonSoul wrote:Ima li Python neki način za "zaključvanja" contenta? Neki način da zaštitim sadržaj svoje igre od kopiranja (npr. Oblivion ima .bsa fileove ak se ne varam, XNA ima .xnb, Steam ima .gcf fileove itd). Ili se tako što mora ručno u Pythonu napraviti?
Ja imam ovakav način: resursi se kompresiraju u jednu veliku datoteku (pogledaj Fallen Force koristi stariju [čitaj: primitivnu] verziju mog Zapakker formata i Redirect the ball koji koristi nešto noviju verziju 2 [a postoji i verzija 3 koja je najbolja]). Također se može i dodati layer enkripcije (ali ja to ne koristim jer mi je primarno da su resursi kompresirani + nedostupni ako bi netko išao kopati po folderu igre)

Post Reply