Firefox Add-ons

Sve teme koje su usko vezane uz otvoreni kôd, smiju se parkirati ovdje.
Post Reply
fps
Starosjedioc!
Smallest prime number bigger than 20: 23

Firefox Add-ons

Post by fps » Wed Jul 29, 2009 12:20 am

vjerujem da spada tu posto je FF open source, pa bi trebali biti i add-onsi :D

jeste ikada pokusali napraviti addon za FF? vidio sam da ima API imenom Jetpack :neznam:

https://jetpack.mozillalabs.com/tutorial.html

ne izgleda toliko tesko, dosta high-level :)

Denis
Sajentist on djuti!

Re: Firefox Add-ons

Post by Denis » Sun Apr 18, 2010 2:41 am

Firefox addoni će navodno sad biti izlorani od samog Firefoxa, radi stabiliteta. Hoće li to promjeniti način na koji addoni rade?

bytespiller
DB Contest Winner '09

Post by bytespiller » Sun Apr 18, 2010 9:05 am

DragonSoul wrote:Firefox addoni će navodno sad biti izlorani od samog Firefoxa, radi stabiliteta. Hoće li to promjeniti način na koji addoni rade?
Bit će neki izlazni API prema samom Firefoxu ali ništa kritično. Mislim da neće utjecati previše (i dalje bi trebali imati Cookie editore, NoScript, AdBlock itd.)

EDIT: hm možda čak neće biti niti uvođenja nekog specijalnog API-ja za addonse. Uglavnom ne očekujem nekakve bogznakakve poteškoće.

Denis
Sajentist on djuti!

Post by Denis » Sun Apr 18, 2010 11:11 am

Misliš da neće biti problemi u kompatibilitetu? Znam da između svake verzije neki addoni krepaju, ali nekek mislim da će ova verzija velik dio njih umrtvit na neko vrijeme.

bytespiller
DB Contest Winner '09

Post by bytespiller » Sun Apr 18, 2010 12:41 pm

DragonSoul wrote:Misliš da neće biti problemi u kompatibilitetu? Znam da između svake verzije neki addoni krepaju, ali nekek mislim da će ova verzija velik dio njih umrtvit na neko vrijeme.
Većina ih krepa zato jer treba povećati supported version string u konfiguracijskom XML-u (XPI datoteka je zapravo ZIP) pa ih nova verzija rejecta pri provjeri.

Denis
Sajentist on djuti!

Post by Denis » Sun Apr 18, 2010 12:49 pm

bytespiller wrote:
DragonSoul wrote:Misliš da neće biti problemi u kompatibilitetu? Znam da između svake verzije neki addoni krepaju, ali nekek mislim da će ova verzija velik dio njih umrtvit na neko vrijeme.
Većina ih krepa zato jer treba povećati supported version string u konfiguracijskom XML-u (XPI datoteka je zapravo ZIP) pa ih nova verzija rejecta pri provjeri.
Ma to nije problem, to ja ručno svejedno uvijek prepravim. Ali zna se dogodit da stvarno s novom verzijom ne radi, ili pravi probleme.

Post Reply